Autorzy

Irek Białek - zdjęcie

Ireneusz Białek

Twórca polityki niedyskryminacji ze względu na niepełnosprawność na Uniwersytecie Jagiellońskim, którą wdrażał jako Pełnomocnik Rektora UJ ds. Osób Niepełnosprawnych, od 2005 r. Kierownik Biura, a obecnie Kierownik Działu ds. Osób Niepełnosprawnych, jednej z najnowocześniejszych tego typu jednostek na uczelniach europejskich. Absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2013 współpracuje z sektorem biznesu oraz partnerami krajowymi i zagranicznymi we wdrażaniu idei Menedżera Jutra, wspierając menedżerki i menedżerów pracujących w obszarze różnorodności i włączenia społecznego. Od września 2017 Ashoka Fellow – członek międzynarodowej sieci innowatorów społecznych.
Napisz do mnie
contact@moffin.eu

Małgorzata Perdeus-Białek - zdjęcie

Małgorzata Perdeus-Białek

Trenerka w zakresie różnorodności i niepełnosprawności. Specjalizuje się w szkoleniach podnoszących świadomość niepełnosprawności w sektorach edukacji i biznesu. Na koncie ma ponad 1000 godzin szkoleniowych doświadczenia w tym obszarze. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Szkoły Trenerów Metrum w Katowicach oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Współtwórczyni autorskich szkoleń w ramach programu „Win with Capgemini”. Poza tym szkoliła w obszarze świadomości niepełnosprawności menedżerów i pracowników m. in. firm Thales, Cisco, Roche. Od ubiegłego roku inspektorka ochrony przeciwpożarowej. Szkoli osoby odpowiedzialne za ewakuację – jak bezpiecznie ewakuować osoby z niepełnosprawnościami z miejsc zagrożonych.
Napisz do mnie
contact@moffin.eu

Karolina Długosz - zdjęcie

Karolina Długosz

Od wielu lat łączy świat potrzeb organizacji pozarządowych z potrzebami biznesu i to pogranicze uważa za swoje właściwe miejsce. Od 2011 r. jest menedżerką CSR w Capgemini Polska. Gospodarz i opiekun spotkań  Come Closer to Disability Task Force w 2018 r. Współtwórczyni innowacyjnego programu zaangażowania społecznego biznesu „Win with Capgemini”. Jego podstawa to założenie, że autentyczne włączenie osób niepełnosprawnych do zespołów pracowniczych jest potrzebne i pracodawcom i społeczeństwu. Doświadczenie zdobywała najpierw w NGO, następnie w międzynarodowych firmach współpracując z instytucjami I, II i II sektora. Uważa, że każdy sektor ma swoje poważne wady. Wierzy, że zaangażowanie w inicjatywy społeczne budzi – tak ważne w życiu – poczucie sprawczości. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i studiów podyplomowych w Collegium Civitas. 
Napisz do mnie: karolina.a.dlugosz[at]capgemini.com

grupa Task Force Come Closer to Disability

Come CloSeR to Disability Task Force

„Come CloSeR to Disability Task Force” to grupa zadaniowa utworzona na mocy Deklaracji Biznes bliżej niepełnosprawności podpisanej podczas Come CloSeR Show 2016. Reprezentowanych jest w niej kilkanaście firm o zasięgu międzynarodowym oraz pracują w niej eksperci niezależni specjalizujący się w  zagadnieniach związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, różnorodnością i niepełnosprawnością.

Podziękowania

Pomysł na tę platformę zawdzięczamy w dużej mierze doświadczeniom płynącym z zatrudniania osób z niepełnosprawnościami w ramach programu „Win with Capgemini”. Wyrażamy więc wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten program powstał, funkcjonuje i rozwija się, stanowiąc model podejścia do tego ambitnego zagadnienia w sektorze wspólnych usług biznesowych. Podziękowanie wyrażamy również wobec uczestniczek i uczestników spotkań grupy Come CloSeR to Disability Task Force, która przez ostatnie trzy lata spotykała się w różnych miejscach Polski, aby poruszane tu zagadnienia szczegółowo przedyskutować. Wnioski i refleksje z tych spotkań, co należy zmieniać, aby firmy stawały się coraz bardziej dostępne, stanowiły inspiracje do naszej pracy. W szczególności pragniemy podziękować tym osobom, które zgodziły się nam pomóc w stworzeniu poszczególnych treści do tej platformy:
  • Katarzynie Lampart z Shell Business Services,
  • Ninie Kaczmarczyk z Cisco,
  • Konradowi Rychlewskiemu, Oli Wojciechowskiej i Kamili Cioś z Google,
  • Krzysztofowi Kminkowskiemu z Credit Suisse,
  • Annie Włodarczyk z Capgemini,
  • Agacie Robińskiej z Job Impulse.
Oprawę graficzną platformy zapewnił Lech Kolasiński. Rozmowy z menedżerkami i menedżerami prowadziły Paulina Małota i Mariola Lis, a całość czujnym okiem polonistki przejrzała i niedoskonałości poprawiła Marta Bylica.